Vi har alle prøvet det. Ledt, ledt og ledt efter en opbevarings- eller lagerløsning som passer vores behov, og er inden for et retfærdigt budget. Hos Hamsto gør vi det muligt at finde den rigtige løsning nemt og enkelt! En løsning, der er målrettet det, man som lejer ønsker, og det gælder både område, pris og tidspunkt. Står du herimod i en situation, hvor du faktisk har for meget plads, så kan du også være med! Hos Hamsto kan du hjælpe andre med deres opbevaringsproblemer og tjene penge imens! Der er derfor god grund til at rydde op i din kælder, gæsteværelse eller loft.
Platformen
Selve platformen er opbygget så det er nemt, digitalt og efter dine ønsker som udlejer, baseret på hvad du kan og vil tilbyde. Vores opråb er, at vi skal hjælpe hinanden for at undgå, at der bygges store lagerbygninger hvor man lige såvel kunne have ældreboliger, ungdomsboliger, hospitaler eller andet, med større værdi for samfundet og betydning for mange mennesker. Lad os sammen sikre at den plads, vi har i dag, bliver brugt og benyttet så godt som overhovedet muligt. Vores tanke er, at vi sammen med Hamsto skaber et fællesskab og værdier, som munder ud i at vi hjælper hinanden med plads, ubenyttede rum og lager.
Besparelsen
Gør det muligt for andre at spare 40-60% på at opbevare deres ting trygt, sikkert og nemt hos netop dig! Vi er vant til at hjælpe hinanden; store dele af befolkningen benytter sig allerede af deleøkonomi, og nu gør vi det muligt hos Hamsto, at dele plads, lager og tomme rum. Der er mange mennesker, der har brug for din ekstra plads, så de slipper for at betale alt for mange penge for at have ting stående. Vi er sikre på, at vores løsning er mulig, men den er kun mulig hvis du som udlejer ønsker at benytte dig af Hamsto-platformen til at ændre måden vi tænker plads, resurser og spild. Start allerede i dag og hjælp en nabo, kollega eller kommende ven med at finde de helt rigtige lager og opbevaringsløsninger.
Hamsto – We Share Storage